beyoglubeyoglu
Beyoglubeyoglu.Com

LAZER EPİLASYON


Mail Programı
Electrolysis

Laser Epilasyonu

İnsan vücudunda ki istenmeyen tüyler ve kıllar cinsiyeti ister kadın, ister erkek ne olursa olsun herkes için estetik güzellik açısıdan bir problem oluşturmaktadır.Öyle ki bazı durumlarda vücuttaki hormonsal dengesizlik yüzünden çoğu insan psikolojik olarak da bu durumdan etkilenmektedir.
Vücuttaki istenmeyen kılardan kurtulmak için eskiden pek çok farklı epilasyon çeşitleri kullanılmaktaydı. Özellikle ağda uzun yıllar öncesinden bu zamana bilinen ve teknoloji ile tanışılmadan önce bayanlar tarafından kullanılan en yaygın yöntemdi.. Fakat teknoloji hızla ilerledikçe bu tüylerden de kalıcı olarak kurtulma yolları aramak şart oldu. Ve acı verici aynı zamanda zahmetli olan ağda ile tüylerden kurtulma yöntemi hızlı bir şekilde yerini epilatör lere, epilasyon aletleri ne, iğneli epilasyon a ve lazerli epilasyon a bıraktı...

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir teknolojidir.Kıl köklerini hedef alır ve derinin altında yerleşen kıl köklerinin lazer ışığı sayesinde ısıtılarak yakılması tekniğine dayanır.Derinin altınki kıllara lazerli epilasyon ile belirli ısıda sıcaklık verilerek bu işlem tamamlanır.Bu yöntemle de kılların tekrar çıkması engellenmiş olur. Lazer epilasyon çeşitleri ve lazer epilasyon cihazları farklılık göstermektedir.Hepsi ile kılları yakmak mümkün olabilir fakat ideal olan kişinin vücut yapısına uygun bir epilasyon çeşididir.Epilasyonda kullanılan lazerler den en yaygını ve sağlıklısı alexandrite dir.Diğer lazer çeşitleri ise ruby ve diod dir. Bu lazerlerin özellikleri kıl köküne verdikleri ışıkların dalga şiddetine göre değişmektedir.

Epilasyon

Lazerle Epilasyon Lazerli Epilasyon
Epilasyondaki kullanılan lazer cihazlarının dalga boyları ve kalitesi tekonolojiye paralel olarak artmaktadır.Bu sayede dalga boyu arttıkça etkileyebileceği alan genişlemekte ve kıl köklerine ulaşım daha kolay gerçekleşmektedir. Lazer sayesinde kıl köküne verilen ısı ile kıl kökleri güçsüzleştirilerek yok
edilmektedir. Özellikle kalın ve koyu siyah renkli olan tüylere ısı daha kolay yayıldığından lazerli epilasyon ile bu kıllardan kurtulmak daha etkili bir yöntemdir...Mavi ışık epilasyon kullanılan yaygın bir epilasyon çeşididir.

Lazerli Epilasyon Seanları ve Lazerli Epilasyon Merkezleri

Lazer ile yaptıralan epilasyon tek seansta etkili bir çözüm vermeyebilir ki vermeyecektir. Bunun da sebebi lazerli epilasyon sırasında bazı tüy köklerinin diğerlerine göre pasif olamsı ve kılların tek kökten oluşmamasıdır.Uygulanan her seansta kıl kökü nün yarısından daha azı kaybolma yaşar. Fakat kalanlar ise tekrar çıkmaya devam etselerde daha zayıf ve ince biçimde çıkarlar. 5 ile 10 sean arasında istenmeyen kıllardan tamamen kurtulunabilir.Başarı yüzde yüz denilebilir fakat yüzdeki kılları gidermek daha fazla uğraş gerektirmektedir. Çünkü yüzümüz direk olarak güneş ışığına mağruz kaldığı ve karardığı için bu bölgedeki kıllardan kurtulmak daha uzun bir zaman alabilir. Lazerli epilasyon diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre daha kalıcı ve kesin olduğu için
maliyet boyutuda farklıdır. Ve epilasyon fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Lazer Epilasyon istanbul ve Lazer Epilasyon izmir gibi şehirlerde özellikle farklı fiyatlandırılmaktadır.

Epilasyon Çeşitleri
Mavi Işık Epilasyon

Laser epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Vücudun istenilen tüm bölümlerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Özellikle bayanlarda ki esas sorun olan kıllanma erkeklerde de görülmektedir.
Ve erkeklerde daha çok elmacık kemikleri, kaş arası, burun, gögüs, ve sırt bölgelerinde uygulanarak kıllardan kurtulma mümkün olur.

Lazerli Epilasyon Zararları

Lazerli epilasyon genelde en garanti yöntem olarak uygulansada vücut için bazı zararları da yok değildir.Lazerli epilasyon zararları ve dez avantajları;

* Gözlere zararlı dır. Ve bu sebeple mutlaka uygulama sırasında göz maskesi kullanılmalıdır...

*Kılların rengine göre farklılık göstermektedir. Genelde beya ve sarı yadasarıya dönük kıllarda çok fazla etkinlik göstermemekedir.

* Hamilelerde kullanılması çok fazla önerilen bir dudurm değildir.

* Uzman işine hakim kişler tarafından yapılamadığı durumlarda lazer epilasyon uygulanan bölgede yara, yanma yada deri renk ve görüntü değişimi görülebilir.

*Cilt enfeksiyonlarında, sedef ve diğer yüz hastalığı olan bölgelere lazerle epilasyon yapılmaz.

Epilasyon Nedir?
Mail Programı